VIKING TRADE
0 items / 0 CZK

Na historických akcích mne můžete najít většinou v mém dobovém stanu, vybaveném truhlicemi, skládací postelí a jinými historickými předměty.
Vše, včetně mého kostýmu je replikou z období 9.-10. století. Stan mi slouží nejen k ubytování, ale také jako prodejní stánek i dílna, neboť na akcích ve volných chvílích předvádím vyřezávání a výrobu předmětů z paroží a kosti.
Toto dávné řemeslo, které se snažím oživit a divákům předvést, se stalo z koníčku mým zaměstnáním a velice si vážím lidí, kteří to dokáží ocenit, něco si koupí, nebo mé výrobky pochválí.

Pravidelně se zůčastňuji se svým stánkem velkých Evropských Vikingských či středověkých trhů, které se pořádají většinou na místech vykopávek původního Vikingského či Slovanského osídlení a pevností (Dánsko, Německo, Polsko, Norsko, Švédsko, Holandsko, apod.). Samozřejmě mne můžete nalézt na Českých historických trzích, bitvách či skanzenech.

Mezi sortiment, který na mém stánku naleznete patří: výrobky z paroží a kostí (Vikingské a Slovanské repliky hřebenů, slánek, jehelníků, jehel, nožů, apod.), Bronzové, stříbrné či železné šperky a doplňky kostýmů, sekyry a meče vyráběné dle původních technik, kožené i keramické lampy.

Vše pro raný středověk a Livinghistory.